Yarışma Yardım

 

    Yarışma 250 sorudan oluşuyor.

    Internette elde edebileceğiniz her türlü bilgi ile ilgili soru hazırlanıyor.

    Yarışmada bir yarışmacının en fazla 6 sorusuna yer verilmiştir. Soru öneren yarışmacıların en fazla 6 soruluk bir avantajı olmaktadır.

    Gerek hazırladığımız sorularda gerekse önerilen sorularda cevapların internet araçları ile elde edilebilip edilemediği gözlemlenmekte ve kaynaklar denetlenmektedir. Örneğin: Kişisel sitelerin kaynak gösterildiği sorular yarışmaya alınmamaktadır.

 İlk 50 soru arama motorlarında hemen bulunabilecek türde sorular, ilerledikçe 5 soruda bir çok kolay bir soru ile karşılaşabilirsiniz. Ya da 10 çok kolay sorunun ardından zorluk derecesi yüksek bir soru ile karşılaşabilirsiniz.

    Sorunun içinde geçen kelimeleri arama motorlarında aratarak cevabına hemen ulaştığınız soruların zorluk derecesi düşüktür. Ama dolaylı yoldan sorulmuş olan sorunun zorluk derecesi yüksektir. ,

    Diyelimki yeni başladınız, ilk 50 soru çok zor olmayan sorulardan oluştuğu için fazla dikkate almayın. Yani siz girdiğinizde lider yarışmacı 100. soruda ise aslında aranızda 50 soru var şeklinde düşünün. Arada Takoz soru olarak nitelendirdiğimiz sorularda sizden öndeki yarışmacılar 36 saat bekleyebilir ve ilerdeki her takoz soru sizin liderlere yetişmeniz için bir avantajdır.

   Her soruda doğru cevabı buluncaya kadar dilediğiniz kadar deneme yapabilirsiniz.

   Yarışma en son kaldığınız sorudan devam eder.

    Bir soru üzerinde dilerseniz 1 ay boyunca düşünebilirsiniz. Herhangi bir zaman sınırı yok.

   Herkes için aynı sorular sorulur. Fakat çok katılımcının biriktiği sorular ileri alınabilir ya da 36 saat boyunca kimsenin aşamadığı sorular yer değiştirebilir.

    Sorularda cevabın kaç harften oluştuğunu cevap alanının kaç harflik olduğunu altındaki sayaçta yazan rakamlardan görebilirsiniz. Soruyu aşmış olan yarışmacılarımıza Mesajlar bölümünden de sorabilirsiniz.

    Cevapların tamamı internette bulunmakta, arama motorlarını iyi bir şekilde kullanarak cevaplara ulaşmanız mümkün.

    Aynı soruda bulunanların sıralamasında doğru cevap tarihi ve saati esas alınmaktadır. İlk cevaplayan önde gösterilmektedir.

    Hiç bir kullanıcının 36 saat içerisinde cevaplayamadığı veya çok fazla kullanıcının takıldığı sorular zaman kaybedilmemesi için ileriye alınmaktadır. Sistemde bulunan sorular hatalı olmadıkça veya internette bulunması mümkün olmadıkça sistemden silinmemektedir.

    Uzman bir ekip tarafından ve siz katılımcılarımız tarafından önerilen sorular, internetteki kaynaklarından incelendikten sonra onaydan geçip , karşınıza geliyor.

    Yarışmada güvenlik için sisteme girdikten sonra herhangi bir sayfada bekleme süreniz 30 dakikadır. Bu süre içerisinde başka bir sayfaya geçmez veya soruyu cevaplamaz iseniz tekrar sisteme girmeniz gerekmektedir.

    Sizi rahatsız eden yarışmacıları mesajlar bölümünden yasaklayarak size bir daha mesaj göndermemesini sağlayabilirsiniz. Çok fazla abartmışsa Destek bölümünden bize bilgi verin takibe alalım.

    Hediyeyi kazandığınızda sizlerle irtibata geçip ad- soyad, adres, telefon bilgilerinizi edindikten sonra, hediyeleriniz teslim edilecektir.

    Yarışma bittikten sonra soruların cevapları yayınlanacak.

Kullanıcı Paneli
Yükleniyor...