Yarışma Kuralları

 

Yarışmaya tüm Internet kullanıcıları katılabilir. Yarışma 18 yaşından büyük olan tüm internet kullanıcılarına açıktır. 18 yaşından küçük katılımcılar kazandıkları ödüllerden hak talep edemezler.

 

Yarışmanın amacı, internet kullanımını sevdirmek, internet kullanımında tecrübe kazanılmasını sağlamak ve katılımcıların aradıkları her türlü bilgiyi internet ortamında bulabileceklerini göstermektir.

 

    Yarışma soruları büyük bir titizlikle hazırlanmakta ve kontrol edilmektedir. Yarışma katılımcılar tarafından gönderilmiş ve Soru Ekibimiz tarafından hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Sorular sisteme alınmadan önce hem internet üzerinden hem de basılı kaynaklar üzerinden kontrol edilmektedir. Internet üzerinde bulunan bilgiler sıklıkla güncellenebildiği ve kaybolabildiği için sorularda genellikle basılı kaynaklarda bulunan bilgiler baz alınmaktadır.

    Bir katılımcının bir sezonda en çok 6 sorusuna yer verilmekte olup sorular gönderildiği gibi sisteme alınmamış üzerinde değişiklik yapılmış ve soru farklı açılardan sorularak düzenlenmiştir.

    Tüm sorular bir havuzda toplanmış olup; katılımcılar ilerledikçe bu havuzdan rastgele alınmaktadır. Soru değişimi ile gelen sorular, değişmiş olan sorunun zorluğundan daha az olacak şekilde sistem tarafından seçilmektedir.

 

Genel Kurallar

 

    Yarışmada bulunan toplam soru sayısı 250 adettir.

    Yarışma boyunca vereceğiniz hatalı cevapların ödül kazanmada herhangi bir etkisi olmayacaktır.

    Yarışmacılar bir önceki soruyu doğru cevapladıklarında sonraki soruyu görebilirler.

    Örneğin: 1. soruyu yanıtlamadan 2. soruya geçemezsiniz.

    Bir yarışmacı birden fazla kullanıcı adı açarak yarışmaya katılamaz. Birden fazla kullanıcısı tespit edilmiş olan yarışmacının tüm kullanıcıları mütemadiyen kapatılır.

    Birden fazla yarışmacı aynı sorunun cevabını verdikleri taktirde soruya zaman olarak daha önce cevap vermiş olan yarışmacı önde sayılacaktır.

    Kazanan yarışmacı adres ve talep edilen diğer bilgilerini ileterek ödülünü alabilir.

    Yarışma esnasında , e-posta,  iletisim formu ile ulaşılıp , yardım istenmesi kesinlikle yasaktır.

    Yarışmacıların soruların cevapları hakkında ipucu almak amacıyla vb. yaklaşımlar içeren iletilerine cevap verilmez.

    Yarışmacıların iletişim bölümünü (http://www.yarismayabak.com/iletisim) kullanarak taciz içerikli iletiler ya da birden fazla benzer içerikte ileti göndermeleri halinde yarışmacının hesabı bloke edilir.

    Yarışmacıların herhangi bir yarışmacıya veya site yöneticisine forum, sohbet veya site üzerindeki bir paylaşım bölümünden kırıcı, hakaretvari, mesnetsiz ithamlarda bulunması yarışmacının hesabının kapatılmasına neden olur.

    Son soruyu (300. soru) ilk cevaplayan yarışmanın birincisi olur.

    Yarışma, tüm ödüllerin yarışmacılara dağıtılması ile sona erecektir.

    Toplu halde cevapların herhangi bir siteye yazılması yasaktır.

    Yarışmacılar diğer yarışmacıların kullanıcılarını herhangi bir sebeple izinsiz kullanamazlar.

 

    Yarışmanın süresi maksimum 3 aydır. İlk sorunun geçilmesinin ardından 3 ay sonra saat 24:00'da 300. soru doğru cevaplanmamışsa yarışmacıların ulaşmış olduğu soru yedek soru ile değiştirilir, 48 saat süre verilir, bu 48 saat süre sonunda yarışmada 300.soru doğru cevaplanamaz ise yarışma bitirilir ve oluşan sıralama esas alınarak yarışma dereceleri ilan edilir, ödüller dağıtılır.

 

Soru Değişimi

 

    Yarışmada her kullanıcının aşağıda belirtilen kriterlerle soru değişimi farklı zamanlarda yapılmaktadır, soru değişim süresi yarışmanın soru ekranında cevap bölümünün altında yarışmacıya gösterilmektedir. Her sırada bulunan sorular süreye göre sadece 1 defa otomatik değişmektedir.

    Değiştirilmiş sorularda soru değişim bilgisi verilmemektedir, değiştirilmiş olan soruda takılan yarışmacı sayısı fazla ise soru tamamen kaldırılabilir ya da yeni ipuçları eklenebilir.

    Yarışmada daha önce hiçbir yarışmacı tarafından geçilmemiş bir soru 36 saat boyunca yarışmacı tarafından aşılamaz ise soru otomatik olarak değiştirilir.

    Yarışmada daha önce hiçbir yarışmacı tarafından geçilmemiş bir soru, soruda yarışmacılar beklemekte iken herhangi bir yarışmacı tarafından aşılacak olursa, soru değişimi sorunun ilk aşılma süresinden itibaren 24 saat sonra otomatik olarak olacaktır.

    Yarışmada herhangi bir yarışmacı tarafından geçilmiş bir soru 24 saat boyunca yarışmacı tarafından aşılamaz ise soru otomatik olarak değiştirilir.

    Herhangi bir soruda yarışmacıların o soruya ilk ulaşımından itibaren 1 saat sonrasında soruda veya cevapta anlamı değiştirecek şekilde yapılacak olan düzeltmelerde yarışmacıların süre avantajını kaybetmemesi için yarışma o soruda dondurulur, soruya ulaşım süresine göre her yarışmacı için yeniden başlatılır.

 

Gruplar

 

    Katılımcı, ister grup olarak, isterse tek başına yarışabilir.

    Ödüller gruplara değil, sadece yarışmacıya verilecektir.

    Her yarışmacı aynı anda sadece bir gruba üye olabilir.

    Grup değişimi esnasında yarışmacının 48 saat beklemesi esastır.

    Yarışmada 200. Sorudan sonra kullanıcılar herhangi bir gruba katılım yapamazlar.

    Soru değişimi esnasında grup üyelerinden o soru içinde en avantajlı olan yarışmacının süresi tüm grup üyelerine uygulanır.

    Herhangi bir grup üyesi tarafından soru değişmeden geçilmiş sorularda, diğer grup üyelerinin soru değişimi otomatik olarak iptal olmaktadır.

 

Ödül kazanımı ve teslimi

Yarışmaya kurallara aykırı olduğu halde katılıp sıralamaya giren 18 yaşından küçük yarışmacılar ödül kazanamazlar ve bu konuda hak iddia edemezler. Ödüller sıralamada kendisini izleyen bir sonraki kişiye gönderilir.

 

Yarışma Kuralları

 

    Yarışmada herhangi bir yarışmacı 200. soruya ulaşmadan önce gereksinim olduğu veya yeni özellikler eklendiği takdirde yeni kural eklemesi ve/veya varolan kurallarda düzenleme yapılabilir. 200. sorudan sonra ise kurallarda herhangi bir değişiklik yapılmaz. Bu değişiklik sadece yarışmada yeni düzenlemeler yapıldığında yapılabilir.

    Yarışma kuralları her sezon sonunda bir sonraki sezon başlayana kadar tüm yarışmacıların tartışmasına açıktır. Yarışma sezonu başlamadan önce yarışmacıların önerileri sohbet , bölümünden tartışmaya açılır ve neticelendirilip gerekli düzenleme yapılır. Devam etmekte olan bir yarışma sezonda yarışmacılar tarafından önerilecek kural değişiklikleri uygulamaya en erken bir sonraki sezonda koyulabilir.

 

    Yarismayabak.com yukarıdaki kuralların herhangi birini ihlal eden yarışmacıyı yarışmadan ihraç etme hakkına sahiptir. İhraç edilen kullanıcılar kazanması muhtemel ödül veya ödüllere sahip olamaz, hak talep edemez.

Kullanıcı Paneli
Yükleniyor...